Collection: Dry Goods
-
Lubella - puffy wheat flour, type: 550, net weight: 2 lb 3,3 oz
Vendor:LubellaRegular price $7.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.99 USD -
Lubella - Poznańska wheat flour type 500, net weight: 2 lb 3.3 oz
Vendor:LubellaRegular price $7.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.99 USD -
Dr. Oetker - rye sourdough for bread, net weight: 0.53 oz
Vendor:Dr. OetkerRegular price $2.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $2.99 USD -
Lubella - puffy wheat flour type 450, net weight: 2 lb 3,3 oz
Vendor:LubellaRegular price $7.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.99 USD -
Bakalland - orange peel, net weight: 100 g
Vendor:BakallandRegular price $4.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $4.99 USD -
Delecta - vanillin sugar, net weight: 30g
Vendor:DelectaRegular price $1.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $1.99 USD -
Bakalland - poppy seeds filling with dried fruits, net weight: 1lb 13.98 oz
Vendor:BakallandRegular price $10.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $10.99 USD -
Lubella - Wrocławska wheat flour type 500, net weight: 2 lb 3.3 oz
Vendor:LubellaRegular price $7.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $7.99 USD -
Melvit - yellow split peas, net weight: 14,11 oz
Vendor:MelvitRegular price $4.49 USDRegular priceUnit price / perSale price $4.49 USD -
Czaniecki - 5 eggs thin thread noodles, net weight: 8.8 oz
Vendor:Czanieckie MakaronyRegular price $4.49 USDRegular priceUnit price / perSale price $4.49 USD -
Czaniecki - 5 eggs homemade noodles, net weight: 8.8 oz
Vendor:Czanieckie MakaronyRegular price $4.49 USDRegular priceUnit price / perSale price $4.49 USD -
Knorr - dark instant roux, net weight: 8.82 oz
Vendor:KnorrRegular price $8.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.99 USD -
Knorr - potato pancakes mix, net weight: 7.05 oz
Vendor:KnorrRegular price $8.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $8.99 USD -
Winiary - vanilla pudding with sugar, net weight: 60 g
Vendor:WiniaryRegular price $1.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $1.99 USD -
Winiary - jelly with WILD STRAWBERRY flavor, net weight: 71 g
Vendor:WiniaryRegular price $1.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $1.99 USD -
Winiary - jelly with STRAWBERRY flavor, net weight: 71 g
Vendor:WiniaryRegular price $1.99 USDRegular priceUnit price / perSale price $1.99 USD